Znaczenie oczyszczaczy powietrza dla zdrowego życia - powody, dla których potrzebujesz jednego!

Czy jesteś pewien, że oddychasz zdrowym powietrzem? Czy wiesz, ile kurzu, pyłków i innych zanieczyszczeń znajduje się w powietrzu wewnętrznym Twojego domu lub biura? Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z jakości powietrza wewnątrz naszych domów lub biur. Powietrze w pomieszczeniach jest zanieczyszczone różnymi substancjami, w tym bakteriami, wirusami, sierścią zwierząt domowych, roztoczami, zarodnikami pleśni i VOC (lotnymi związkami organicznymi) pochodzącymi ze środków czyszczących i farb. Zanieczyszczenia te, pozostawione bez kontroli, mogą powodować negatywne skutki zdrowotne, a nawet wywoływać ataki astmy. Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach jest poważnym problemem zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Szacuje się, że ponad 80% światowej populacji żyje w domach lub miejscach pracy, które są niezdrowo zanieczyszczone. Aby zwiększyć świadomość na temat znaczenia czystego powietrza i o tym, dlaczego oczyszczacz powietrza wpływa na jakość Twojego życia!

Oczyszczacze powietrza pomagają na alergie i astmę

Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w zmniejszeniu alergii i astmy poprzez usunięcie z powietrza alergenów i zanieczyszczeń. Te zanieczyszczenia, które wdychamy, zostają uwięzione w naszych drogach oddechowych, co prowadzi do reakcji alergicznych, takich jak swędzenie oczu, katar i kichanie. Mogą one również wywoływać ataki astmy u osób, które cierpią na to schorzenie. Badania wykazały, że w około 50% przypadków osoby cierpiące na alergie i astmę zgłaszają, że lepiej im się oddycha, gdy przebywają w czystym otoczeniu. Oczyszczacze powietrza są również pomocne dla osób z POChP, mukowiscydozą i innymi chorobami płuc.

Oczyszczacze powietrza pomagają zwalczać szkodliwe cząsteczki

Cząstki stałe w powietrzu, takie jak kurz, bakterie i pyłki, mogą przyklejać się do Twoich mebli, dywanów, ubrań, a nawet ścian Twojego domu. Oczyszczacze powietrza pomagają zwalczać te szkodliwe cząsteczki, wykorzystując połączenie filtrów i lamp UV.

Filtry HEPA - odfiltrowują alergeny takie jak kurz, pyłki i sierść zwierząt domowych. Lampy ultrafioletowe - zabijają szkodliwe bakterie i wirusy, w tym wirusa grypy. Filtry węglowe - pomagają w wychwytywaniu lotnych związków organicznych, które mogą wywoływać alergie, bóle głowy i mdłości.

Cząsteczki te mogą nawet rozprzestrzeniać się z pokoju do pokoju i być przenoszone na ubrania i inne powierzchnie. Mogą nawet dostać się do płuc i krwiobiegu, gdy je wdychasz. Oczyszczacze powietrza pomagają zmniejszyć narażenie na te cząsteczki i poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach.