Spotkanie Piast Gliwice - Slask Wroclaw, wynik końcowy 2-2

W dniu 30 marca 2024 roku na Stadionie Miejskim odbył się zacięty mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Piast Gliwice i Slask Wroclaw w ramach 26. kolejki Ekstraklasy. Pomimo wyrównanej rywalizacji na boisku, spotkanie zakończyło się remisem 2-2, mimo że na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym wyniku.

Piast Gliwice 2-2 Slask Wroclaw: Emocjonujące starcie na Stadionie Miejskim

Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Gliwicach odbyło się niezwykle emocjonujące starcie pomiędzy miejscowym Piastem a ekipą Slaska Wroclaw. Mecz zakończył się remisem 2-2, a kibice nie mogli narzekać na brak akcji i bramek.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:30, a sędzią głównym tego starcia był Szymon Marciniak, reprezentant Polski.

Pierwsza połowa nie obfitowała w bramki, choć obie drużyny starały się stworzyć groźne sytuacje pod bramkami rywali. Ostatecznie jednak do przerwy wynik pozostał bezbramkowy - 0-0.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, a to Jorge Félix z Piasta pierwszy wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę w 54. minucie po asyście T. Huka. Gospodarze wyszli na prowadzenie 1-0, co jeszcze bardziej podkręciło atmosferę na stadionie.

Jednak Slask Wroclaw szybko odpowiedział. Erik Expósito w 62. minucie wyrównał stan meczu na 1-1, a później sam dołożył się do wyniku, zdobywając bramkę na 1-2 w 68. minucie.

Sytuacja wydawała się być niekorzystna dla Piasta, ale podopieczni nie poddali się. P. Dziczek w 86. minucie zapewnił swojej drużynie remis, zdobywając bramkę na 2-2 po wcześniejszej bramce Jorge Félixa.

W trakcie meczu obie drużyny otrzymały żółte kartki. W szeregach Piasta ukarani zostali Tihomir Kostadinov (37'), Miguel Muñoz (61') oraz Fabian Piasecki (78'). Natomiast w drużynie gości kartki otrzymali Petr Schwarz (76') oraz Simeon Petrov (90').

Nie odnotowano natomiast żadnych czerwonych kartek w trakcie tego starcia.

Po zakończonym meczu, obie drużyny mają już wyznaczone kolejne spotkania. Piast Gliwice zmierzy się kolejno z Wisłą Kraków, Widzewem Łódź i Zagłębiem Lubin, natomiast Slask Wrocław czekają starcia z Wartą Poznań, Górnikiem Zabrze oraz Legią Warszawa.