Raków Częstochowa vs Piast Gliwice, wynik spotkania: 3-1

W ostatniej kolejce Ekstraklasy doszło do starcia pomiędzy drużynami Raków Częstochowa i Piast Gliwice. Mecz, który odbył się w Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków, zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy. Pomimo bezbramkowego remisu na przerwę, druga połowa okazała się bardzo widowiskowa. Czytelników czeka emocjonująca relacja z tego starcia, które odbyło się 2 dni temu o godzinie 19:00.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice: 3-1

Mecz pomiędzy drużynami Raków Częstochowa a Piastem Gliwice odbył się na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków w ramach 21. kolejki Ekstraklasy. Ostateczny wynik to 3-1 dla gospodarzy. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00.

Na pierwszą połowę kibice musieli poczekać na emocje związane z bramkami, gdyż do przerwy tablica wyników pozostawała bez zmian - 0-0.

Druga połowa okazała się znacznie bardziej ekscytująca. W 56. minucie Patryk Dziczek wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik na korzyść Piasta Gliwice. Jednak w 79. minucie na boisku pojawił się A. Crnac, który doprowadził do wyrównania na 1-1, asystując S. Plavšićowi. Mecz nabrał tempa, a w 90. minucie M. Cebula zdobył bramkę dającą prowadzenie dla Rakowa na 2-1, a asystę zanotował A. Crnac. Na koniec, w doliczonym czasie gry, Ł. Zwoliński ustalił wynik na 3-1 dla gospodarzy.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Na stronie gospodarzy ukarani zostali Fran Tudor, Erick Otieno, Bogdan Racovițan i Srđan Plavšić. Z kolei w drużynie gości kartki otrzymali Kamil Wilczek, Tomáš Huk, Damian Kądzior, Fabian Piasecki oraz Patryk Dziczek, który otrzymał również czerwoną kartkę.

Następne spotkania w planach dla Rakowa Częstochowa to mecze z Stalą Mielec, Piastem Gliwice oraz Lechem Poznań. Piast Gliwice zmierzy się z zespołami Cracovii Kraków, Rakowa Częstochowa oraz Ruchu Chorzów.